Merkezi Hollanda da yerleşik ve dünyanın en büyük patates nişastası üreticisi Coöperatie AVEBE U.A.'nın Türkiye'deki ofisi olan AVEBE NİŞASTA, 1992 yılında İzmir'de kurulmuştur.

AVEBE NİŞASTA gıda, kağıt, yapıştırıcı, tekstil, yapı ve muhtelif sektörlere doğal ve modifiye nişastalar temin ederek, hem Türkiye, hem de Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetler genelinde satış faaliyeti yürütmektedir.

Bölgedeki tüm müşterilerine Coöperatie AVEBE U.A.’nın Avrupa Birliği’ndeki Hollanda, İsveç veya Almanya fabrikaların’dan direk ithalat olanağı sağlamakla beraber, İzmir ve Mersin’de bulunan depo ve antrepolarından da satış şeklinde de hizmet vermektedir.

Ayrıca İzmir’deki paketleme tesisi ile endüstriyel sektörlere nişasta ve çeşitli kimyasalların karışımını yapıp, kullanıma hazır formülasyon ürünleri de sunmaktadır.

AVEBE çevreci, doğal, yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerle tedarik zinciri yönetimi ilerletici uygulamalarla geliştirip işletme ve operasyonda mükemmellik için çalışmaya odaklanmıştır. Müşterileriyle yakın ortak çalışma ilkesini benimseyip, müşterilerinin işletmelerine en uygun ürün ve çözümleri tedarik etmek için çalışmaktadır. Daha iyi ürün, daha iyi sonuç ve daha iyi performans ihtiyaçlarını karşılamak için patates nişastası bazlı çözümlerin geliştirilmesi için sürekli proje ve uygulamalar yapmaktadır.

AVEBE’nin ürünleri ve üretim süreçleri uluslararası katı standartları karşılayacak şekildedir. Daha verimli, daha dayanıklı yeni nesil patates çeşitleri geliştirilmesinden, üretilen nihai patates nişastası türevine kadar tüm süreçler kontrol altında tutulmaktadır.